Bizi Arayın +90 (543) 698 29 67

Wolver Makale

 • Wolver Lab, uluslararası fuar "Automechanika 2016" Dubai'de (BAE).

  Wolver Lab, uluslararası fuar "Automechanika 2016" Dubai'de (BAE).

  3 gün, 32 000 ziyaretçi, 141 ülke, 6.500 metrekare sergi alanı ve 2.000'den fazla katılımcı. Uluslararası Otomobil Fuarı «Automechanika Dubai 2016», bu yıl satış sonrası otomotiv teknolojisinin liderlerini bir araya getirdi

  Wolver Lab GmbH, farklı ulaşım türleri için geniş bir ürün yelpazesi sunuyor: yolcu ve ticari araçlar için motor ve şanzıman yağları, karışık filolar için yağlar ve LPG donanımlı motorlar, güç ve motor mühendisliği ürünleri.

  Wolver Lab Company yeteneklerinin tanıtımı ve Güneydoğu Asya pazarında genişletilmiş ortaklıklar serginin ana amacıydı.

  Wolver Lab GmbH - ağır hizmet için yağların geliştirilmesinde yarım yüzyıldan fazla bir geçmişi olan bir üreticidir. Wolver Ürünleri, WRC Ralli Şampiyonasının çeşitli aşamaları dahil olmak üzere motor sporlarında ciddi testlerden geçmektedir.

  Brand Wolver, profesyonellerin, hayranların ve sıradan araç sahiplerinin tanınmasını kazandı. Bu nedenle, ürünlerin kalitesi - klasik otomobillerin motorlarından yüksek çevresel gereksinimlere sahip en modern turboşarjlı motorlara kadar, seçilmesi gereken en önemli faktör. 

  Wolver - Almanya'da yapıldı. Profesyonel her yerde çalışır.

 • Sentetik motor yağları mineral yağlara göre önemli avantajlara sahiptir:

  Sentetik motor yağları mineral yağlara göre önemli avantajlara sahiptir:

  Yüksek akışkanlık sürtünmeyi azaltmaya ve böylece yakıt tüketimini azaltmaya ve motor gücünü biraz artırmaya izin verir.

  Düşük pompalama sıcaklığı, motorun düşük dış sıcaklıklarda aşırı yüklenmeden çalışacağı anlamına gelir.

  Sentetik yağ, yüksek bir buharlaşma sıcaklığına sahiptir, yani aşırı ısınmaya karşı daha az hassastır.

  Yağın kimyasal stabilitesi neredeyse tüm ömür boyunca korunur, çünkü motorun çalışması altında daha az oksitlenir ve parafin emdirilir.

  Bütün bu avantajlar, daha karmaşık ürün üretimi ile birlikte, yeterince yüksek bir fiyat yaratır. Yarı sentetik bir ürün , bu iki tip motor yağı arasında bir uzlaşmadır. Kısmen sentetik yağ, kaliteli mineral (petrol) ve baz sentetik bileşenlerin karıştırılmasıyla elde edilir. Sonuç olarak, tamamen sentetik yağdan daha ucuz ve mineral olandan daha iyi bir performansla daha ucuz hale geliyoruz. Yarı sentetik yağ her tür modern motor için de uygundur.

 • Mineral yağ ve sentetik yağ

  Mineral yağ ve sentetik yağ

  Madeni yağlar, ham petrolün rafine edilmesi ve damıtılmasıyla yapılır. İki ana tip mineral yağ vardır: naftenik ve parafinik. Birçok katkı maddesi içerirler ve yağlama özelliklerini oldukça hızlı bir şekilde kaybederler. Bu yağlar, yağların bileşimine dahil olan hidrokarbonların yapısında farklılık gösterir. Parafinik baz yağlar en uygun olarak kabul edilir; Daha iyi viskozite ve sıcaklık özelliklerine sahiptirler.

  Hidrokarbonlama, mineral yağ performansını iyileştirmek için başka bir seçenektir. Hidrokarbonlar, atomları yeniden düzenleyerek ve izomerlerin oluşmasıyla sonuçlanan hidrokarbonların "düzeltilmesi" dir. Bu yöntemin dezavantajı, hidrokarbonlu yağın sentetik yağlara atfedilen özelliklere benzer özelliklere sahip olması nedeniyle, izomerizasyonun ters olmasıdır, ancak kimyasal özelliklerini kaybetmesi çok daha erken yaşlanır. Tüm mineral yağların belirgin avantajı onların fiyatıdır.

  Sentetik yağ, belirli kimyasal bileşiklerin sentezi yoluyla elde edilir, böylece maksimum termal ve kimyasal stabilite gibi bu ürün için istenen performans özelliklerinin elde edilmesine izin verilir. 

 • Motor yağı kalite sınıfı nasıl seçilir?

  Motor yağı kalite sınıfı nasıl seçilir?

  Motor yağlarını kaliteye göre sınıflandıran en yaygın üç kuruluş vardır: API, АСЕА (ССМС) ve ILSAC.

  API (American Petroleum Institute) yağlarının sınıflandırmasının iki petrol kategorisi vardır: "S" (hizmet) ve "C" (ticari). Dizel motorlarda “C” yağları benzinli motorlarda “S” yağları kullanılır. Etiket üzerinde her seferinde iki harf “S” ve “C” harflerini bulacaksınız ve Latin alfabesinin ikinci harfi (yani alfabenin ilk harfinden daha uzak) yağ seviyesi).

  Şu anda API, benzinli motorlar için aşağıdaki sınıflara sahiptir: SG (1989), SH (1993), SJ (1996), SL (2001), SM (2004), SN (2010). Ve binek otomobiller, ticari araçlar ve ticari araçlardaki dizel motorlar için: CF-4 (1990), CG-4 (1995), CH-4 (1998), CI-4 ve CI-4 + (2002), CJ-4 ( 2010). Parantez içinde belirtilen bir yıl, belirli bir şartnamenin yürürlüğe girdiği yılı ifade eder.

  1996 yılında kurulan ACEA petrol sınıflaması (Avrupa Otomobil Üreticileri Birliği), motor yağları uygulaması için daha kapsamlı bir kapsam sağlar ve operasyonel özelliklerine daha fazla önem verir. Yağlar bir harfle (A - benzinli motorlar için, B ve E - dizel için) ve bir sayı ile işaretlenir (ne kadar büyükse, daha iyi yağ performansı olur). Heceleme, bir şartname onayı veya değişiklik yılıdır. Bu kalite sınıfları aşağıda belirtilmiş ve performans yükseltmelerine göre listelenmiştir:

  Binek otomobiller, minibüsler ve kamyonetlerdeki benzinli motorlar için yağlar: А1-1996'dan beri, А2-1996'dan beri, А3-1996'dan beri, А4-1998'den beri, А5-2002'den beri.

  Binek otomobiller, minibüsler ve kamyonetlerdeki dizel motorlar için yağlar: B1-1996'dan beri, B2-1996'dan beri, B3-1996'dan beri, B4-1998'den beri, B5-2002'den beri. (E harfi harfinin bulunduğu petrol sınıfı) burada ele alınmamıştır. kargo araçları için belirtir.

  2004'ten beri ACEA, yeni nesil benzinli ve dizel motorlarda kullanıma uygun yeni bir "C" (C-1, C-2, C-3, C-4) sınıfı kullanmıştır. "C" sınıfı yağlar düşük kül yağlarıdır (sülfatlanmış kül, sülfür ve fosforun düşük oranı) ve kül açısından çok hassas olan egzoz gazı son işlem sistemlerinin en son sürümleri ile uyumludur.

 • Arabanız için yağ seçimi

  Arabanız için yağ seçimi

  Birçok araba meraklısı, bir süre veya başka bir şekilde, değişmek için bir zorunluluk ve uygun bir motor yağı seçmenin bir sonucu olarak karşımıza çıkıyor. Peki nasıl yapmalı? Mağazalar tarafından sunulan geniş yelpazede motor yağları var, ancak bazı spesifik özelliklere ihtiyacımız var. Şaşırtıcı bir şekilde, asla doğru ya da en iyi yağı bulamazsınız. Her durumda, her motor belirli bir yağ gerektirir. Aracınız için doğru motor yağını seçmek için, sadece birkaç önemli noktayı bilmeniz gerekir.

  Yağı seçerken daima araç üreticinizin yağ ve sıvı gereksinimlerini dikkate alınız (araç kullanım kılavuzuna bakınız).

  Aracınız yeni değilse ve kılavuzda verilen bilgiler yetersizse (ya da sadece güncelliğini yitirmişse), o zaman aşağıdakileri ne anlama geldiğini ve ne anlama geldiğini anlamanız için yağa kendiniz karar vermelisiniz:

  SAE viskozite derecesi.

  ACEA ve API kalite sınıflandırması.

  Mineral, sentetik veya yarı sentetik yağ.